Звільни свій BIOS сьогодні!


English | українська

Libreboot це поважаюча свободу прошивка, яка виконує ініціалізацію апаратного забезпечення (такого як - контролер памяті, центральний процесор, переферія) на деяких комп’ютерах Intel/AMD x86 та розпочинає завантажувач для вашої операційної системи. GNU+Linux та BSD добре підтримуються. Замінює пропрієтарну прошивку BIOS/UEFI. Допомога доступна через #libreboot на Libera IRC.

Остання версія Libreboot 20220710, була випущена 10 липень 2022 року.

Приєднуйтесь до нас зараз і прошивайте прошивку!

У вас є права. Право на конфіденційність, свобода думки, свобода мови а також право читати. Вільне програмне забезпечення дає вам ці права. Ваша свобода має значення. Право на ремонт має значення. Багато людей використовує пропрієтарну прошивку, навіть якщо вони використовують GNU+Linux. Невільна прошивка часто містить лазівки, та може бути забагованою. Libreboot був заснований в грудні 2013 року, з метою зробити вільне програмне забезпечення на рівні прошивки доступним для нетехнічних користувачів. Можна сказати, що Libreboot з відкритим вихідним кодом, але вам варто називати його вільне програмне забезпечення.

Libreboot використовує coreboot для апаратної ініціалізації. Coreboot неординарно складно встановити для більшості нетехнічних користувачів; він виконує лише базову ініціалізацію та перестрибує до окремої програми корисного навантаження (таких як - GRUB, Tianocore), які також потрібно налаштовувати. Libreboot вирішує цю проблему; це дистрибутив coreboot з автоматизованою системою побудови, який створює ROM образи, для більш міцної установки. Документація надається.

Libreboot виключає бінарні блоби, доставляючи тільки вільне програмне забезпечення і, власним станом, підтримує тільки невелику кількість пристроїв з coreboot. Ви можете ознайомитись з політикою відсутності двійкових блобів Libreboot Сторінка політики блобів в Libreboot.

Чим Libreboot відрізняється від звичайного coreboot?

Всупереч поширеній думці, первинна мета Libreboot не полягає в тому, щоб забезпечити налаштування вичищеного від двійкових блобів coreboot; це просто одна з політик Libreboot, і вона важлива, але це не зовсім значний аспект Libreboot.

Таким самим чином, як Trisquel є дистрибутивом GNU+Linux, Libreboot є дистрибутивом coreboot. Якщо ви хочете створити образ ROM від нуля, вам в інакшому випадку треба виконати експертну конфігурацію coreboot, GRUB та будь-якого іншого програмного забезпечення, яке вам потрібно, щоб підготувати образ ROM. З Libreboot ви можете буквально завантажити з Git або архіву вихідного коду, та запустити make, і таким чином будуть побудовані всі образи ROM. Автоматична система побудови Libreboot, названа lbmk (Libreboot MaKe), будує ці образи ROM автоматично, без будь-якого введення або втручання користувача. Конфігурація вже була виконана заздалегідь.

Якщо складати звичайний coreboot, без використання автоматизованої системи побудови Libreboot, це потребувало би набагато більше інтервенцій та пристойних технічних знань для створення робочої конфігурації.

Регулярні бінарні релізи Libreboot надають ці ROM образи попередньо зібраними, і ви можете просто встановити їх, не маючи спеціальних знань або навичок, крім можливості дотримуватися спрощених інструкцій, написаних для нетехнічних користувачів.

Як допомогти

Перевірити сторінку завдань і підібрати завдання на роботу. Ви також можете перевірити помилки, перераховані на трекері помилок.

Якщо ви помітите помилку і маєте виправлення, ось інструкції щодо того, як відправити патчі, також ви можете повідомити про це. Також, цей сайт написаний в Markdown і розміщений в окремому репозиторію, де можна надсилати патчі.

Обговорення розробки Libreboot та підтримка користувачів відбувається в IRC каналі. Більше інформації на сторінці зворотнього зв’язку.

Markdown: https://libreboot.org/index.uk.md

Індекс сайта

Ця сторінка була створена з untitled static site generator.