Завантаження


English | українська

попередній індекс

Нові випуски оголошуються в основній секції новин.

Якщо ви більше зацікавлені в розробці libreboot, пройдіть на сторінку розробки libreboot, яка також включає посилання на репозиторії Git. Сторінка на /docs/maintain/ описує те, як Libreboot складається разом, і як підтримувати його. Якщо ви бажаєте зібрати Libreboot із джерельного кода, прочитайте цю сторінку.

Buy Libreboot pre-installed

If you want professional installation, Minifree Ltd sells Libreboot pre-installed on select hardware, and it also provides a Libreboot preinstall service if you want to send your machine in to have Libreboot installed for you.

Leah Rowe, the founder and lead developer of Libreboot, also owns and operates Minifree Ltd; sales provide funding for the Libreboot project.

Safety warning

IMPORTANT ADVICE: PLEASE READ THESE INSTRUCTIONS BEFORE INSTALLING/UPDATING LIBREBOOT.

Код підпису GPG

Останнім випуском є Libreboot 20240612, в директорії stable.

НОВИЙ КЛЮЧ

Повний відбиток ключа: 8BB1 F7D2 8CF7 696D BF4F 7192 5C65 4067 D383 B1FF

Вищезазначений ключ для Libreboot 20240126, та наступних випусків. This key is applicable to any release made on or after the date: 28 December 2023. It will expire on 26 December 2028.

Завантажте ключ тут: lbkey.asc

Випуски Libreboot підписані з використанням GPG.

СТАРИЙ КЛЮЧ

Повний відбиток ключа: 98CC DDF8 E560 47F4 75C0 44BD D0C6 2464 FA8B 4856

This key is for Libreboot releases after the 20160907 release, and up to the Libreboot 20240612 release. This key expired during December 2023, so you should use the newer key (see above) for the releases after Libreboot 20240126.

Завантажте ключ тут: lbkey.asc

Випуски Libreboot підписані з використанням GPG.

СТАРИЙ СТАРИЙ КЛЮЧ:

Цей ключ для Libreboot 20160907 та всіх старіших випусків:

Повний відбиток ключа: CDC9 CAE3 2CB4 B7FC 84FD C804 969A 9795 05E8 C5B2

Ключ GPG також може бути завантажений разом із цим експортованим дампом публічного ключа: lbkeyold.asc.

sha512sum -c sha512sum.txt
gpg --verify sha512sum.txt.sig

Репозиторій Git

Посилання на архіви регулярних випусків зазначені на цій сторінці.

Однак, для абсолютно найновішої версії Libreboot, існує репозиторії Git, з якого можна завантажити. Ідіть сюди:

Як завантажити Libreboot через Git

Дзеркала HTTPS

Останнім випуском є Libreboot 20240612, в директорії stable.

Дані дзеркала є рекомендованими, оскільки використовують TLS (https://) шифрування.

Ви можете завантажити Libreboot через дані дзеркала:

Дзеркала RSYNC

Наступні дзеркала rsync доступні публічно:

Ви підтримуєте роботу дзеркала? Зв’яжіться з проектом libreboot, і посилання буде додано до цієї сторінки!

Ви можете зробити своє дзеркало rsync доступним через свій веб-сервер, а також налаштувати ваше власне дзеркало бути доступним через rsync. Є багато онлайн-ресурсів, які показують вам те, як налаштувати сервер rsync.

Як створити ваше власне дзеркало rsync:

Корисно для відзеркалювання повного набору архівів випусків Libreboot. Ви можете розмістити команду rsync в crontab та витягувать файли в директорію на вашому веб-сервері.

Якщо ви збираєтесь відзеркалювати повний набір, рекомендовано, щоб вами було виділено хоча би 25 ГБ. Rsync Libreboot наразі приблизно 12 ГБ, таким чином виділення 25 ГБ забезпечить вам багато місця на майбутнє. Мінімально, ви маєте переконатись, що хоча би 15-20 ГБ простору доступно, для вашого дзеркала Libreboot.

Настійно рекомендується, щоб ви використовували дзеркало libreboot.org, якщо бажаєте розміщувати офіційне дзеркало. В іншому випадку, якщо ви просто бажаєте створити своє власне локальне дзеркало, вам варто використовувати одне з інших дзеркал, яке синхронізується з libreboot.org.

Перед створенням дзеркала, зробіть директорію на вашому веб-сервері. Для прикладу:

mkdir /var/www/html/libreboot/

Тепер ви можете виконувати rsync, для прикладу:

rsync -avz --delete-after rsync://rsync.libreboot.org/mirrormirror/ /var/www/html/libreboot/

Ви могли би розмістить це в щогодинний crontab. Для прикладу:

crontab -e

Потім в crontab, додайте цей рядок і збережіться/вийдіть (щогодинний crontab):

0 * * * * rsync -avz --delete-after rsync://rsync.libreboot.org/mirrormirror/ /var/www/html/libreboot/

Це надзвичайно важливо, щоб мати в кінці косу лінію (/) в кінці кожного шляху, в вищезазначеній команді rsync. В інакшому випадку, rsync буде поводитись дуже дивно.

ПОМІТКА: rsync.libreboot.org не є напряму доступним для громадськості, окрім тих, чиї IP у білому списку. Через пропускну здатність, Брандмауер, який працює на libreboot.org, блокує вхідні запити rsync, окрім окремих IP.

Якщо ви бажаєте запустити дзеркало rsync, синхронізуйте з одного з дзеркал третіх сторін вище і встановіть своє дзеркало. Ви можете потім зв’язатись з Лією Роу, щоб мати ваші адреси IP внесеним в білий список для використання rsync - якщо адреси IP відповідають DNS A/AAAA записам для вашого хоста rsync, це може бути використано. Сценарій виконується в щогодинному crontab на libreboot.org, який отримує A/AAAA записи внесених в білий список дзеркал rsync, автоматично додаючи правила, які дозволяють їм проходити через брандмауер.

Якщо ви бажаєте регулярно тримати свої дзеркала rsync оновленими, ви можете додати це до crontab. Ця сторінка розповідає вам, як використовувати crontab: https://man7.org/linux/man-pages/man5/crontab.5.html

Дзеркала HTTP

Останнім випуском є Libreboot 20240612, під директорією stable.

УВАГА: ці дзеркала є не-HTTPS, що означає, що вони незашифровані. Ваш трафік може бути об’єктом втручання противників. Особливо ретельно переконайтесь, щоб перевірити підписи GPG, передбачаючи, що ви маєте правильний ключ. Звісно, вам варто зробити це в будь-якому випадку, навіть при використанні HTTPS.

Дзеркала FTP

Останнім випуском є Libreboot 20240612, під директорією stable.

УВАГА: FTP є також незашифрованим, подібно HTTP. Ті ж самі ризики присутні.

Статично зв’язані

Libreboot включає статично зв’язані виконувані файли в деяких випусках, побудовані з доступного джерельного кода. Ці виконувані файли мають деякі бібліотеки, вбудовані в них, так щоб виконувані файли працювали на багатьох дистрибутивах Linux.

Для дотримання GPL v2, джерельні ISO постачаються проектом Libreboot. Ви можете знайти ці джерельні ISO в директорії ccsource на дзеркалах rsync.

Попередні випуски Libreboot 20160907 не розповсюджують статично зв’язані двійкові файли. Натомість ці випуски є лише вихідними кодами, окрім попередньо скомпільованих образів ПЗП, для яких достатньо звичайних архівів джерельного коду Libreboot. Ці новіші випуски натомість автоматизують встановлення залежностей побудови, з інструкцієї в документації для побудови різних утиліт з джерельного коду.

Ці виконувані файли є утилітами, подібними flashprog.

Markdown: https://libreboot.org/download.uk.md

Підписатися на RSS

Індекс сайта

Ця сторінка була створена з Untitled Static Site Generator.