Огляд коду


English | українська

попередній індекс

репозиторії libreboot

Інформацію про те, хто працює над libreboot і хто керує проектом, можна знайти на who.uk.html

Проект libreboot має 3 основні сховища Git:

Є також ці програми, розміщені в проекті Libreboot, і libreboot або рекомендує їх, або використовує їх:

Ви можете завантажити будь-яке з цих сховищ, внести будь-які зміни, і потім надіслати свої зміни, дотримуючись інструкцій нижче.

Рекомендовано створювати libreboot (усі його частини) у дистрибутиві GNU+Linux. Наприклад, система збірки (lbmk) не перевірена на системах BSD. Встановіть git у вашій системі GNU+Linux, і завантажте одне із сховищ.

Розробка libreboot виконується за допомогою системи контролю версій Git. Зверніться до офіційної документації Git, якщо ви не знаєте, як користуватися Git.

Репозиторій bucts розміщено в проекті libreboot, оскільки оригінальний репозиторій на stuge.se більше не доступний, коли ми перевіряли останній раз. Програма bucts була написана Пітером Стьюджем. Вам знадобляться bucts, якщо ви прошиваєте внутрішньо libreboot ROM на ThinkPad X60 або T60, на якому зараз працює невільний Lenovo BIOS. Інструкції щодо цього доступні тут:
посібники зі встановлення libreboot

Репозиторій ich9utils активно використовується системою збирання lbmk. Однак ви також можете завантажити ich9utils самостійно та використовувати його. Він генерує ICH9M дескриптор+GbE образи для GM45 ThinkPad, які використовують південний міст ICH9M. Він також може працювати з іншими системами, що використовують ту саму платформу/чіпсет. Документація для ich9utils доступна тут:
документація ich9utils

lbmk (libreboot-make)

Це основна система збирання в libreboot. Можна сказати, що lbmk це libreboot! Завантажте репозиторій Git:

git clone https://notabug.org/libreboot/lbmk

Команда git, показана вище, завантажить систему збірки libreboot lbmk. Потім ви можете перейти до цього так:

cd lbmk

Внесіть будь-які зміни, які забажаєте, або просто побудуйте. Щоб отримати вказівки щодо збирання lbmk, зверніться до інструкцій зі збирання.

Інформація про саму систему збірки та про те, як вона працює, доступна в посібнику обслуговування lbmk.

lbwww та lbwww-img

Весь веб-сайт і документація libreboot розміщені в репозиторії Git. Завантажте так:

git clone https://notabug.org/libreboot/lbwww

Зображення розміщені на https://av.libreboot.org/ і доступні в окремому сховищі:

git clone https://notabug.org/libreboot/lbwww-img

Вносьте будь-які зміни, які забажаєте. Дивіться нотатки нижче про те, як надсилати виправлення.

Весь веб-сайт написаний у Markdown, зокрема його версія Pandoc. Статичні сторінки HTML створюються за допомогою Untitled. Лія Роу, засновниця libreboot, також є засновницею проекту генератор статичних сайтів Untitled.

Якщо хочете, ви можете налаштувати локальний HTTP-сервер і створити власну локальну версію веб-сайту. Зауважте, що зображення все одно будуть посилатися на ті, що розміщені на https://av.libreboot.org/, тому будь-які зображення, які ви додаєте до lbwww-img не відображатимуться на вашому локальному сайті lbwww, якщо ви зробите, щоб посилання на зображення (для зображень, які ви додаєте) посилались на av.libreboot.org. Однак необхідно, щоб такі зображення розміщувалися на av.libreboot.org.

Тому, якщо ви бажаєте додати зображення на веб-сайт, надішліть їх також до репозиторія lbwww-img, із посиланням на них https://av.libreboot.org/шлях/до/вашого/нового/зображення/в/lbwww-img для кожного з них. Коли його буде поєднано на веб-сайті libreboot, ваші зображення з’являться в реальному часі.

Для цілей розробки ви можете спочатку створити локальні посилання на зображення, а потім налаштувати URL-адреси, коли надсилатимете документацію/патчі веб-сайту.

На веб-сайті Untitled є інструкції щодо налаштування локальної версії веб-сайту. Завантажте untitled, і в своєму каталозі untitled створіть каталог під назвою www/, потім увійдіть у каталог www і клонуйте сховище lbwww там. Налаштуйте локальний HTTP-сервер відповідним чином.

Знову ж таки, інструкції для цього доступні на веб-сайті Untitled.

Ім’я не вимагається

Внески, які ви робите, реєструються публічно в репозиторії Git, доступ до якого мають всі. Це включає ім’я та електронну адресу учасника.

У Git для імені автора та електронної адреси вам не потрібно використовувати ідентифікаційні дані. Ви можете використовувати libreboot Contributor, а свою електронну адресу можна вказати як contributor@libreboot.org. Вам дозволено це робити, якщо ви бажаєте зберегти конфіденційність. Ми віримо в конфіденційність. Якщо ви вирішите залишитися анонімними, ми врахуємо це.

Звичайно, ви можете використовувати будь-яке ім’я та/або адресу електронної пошти.

З юридичної точки зору всі авторські права є автоматичними відповідно до Бернської конвенції міжнародного авторського права. Немає значення, яке ім’я, чи дійсно ви навіть заявляєте про авторське право (але ми вимагаємо наявності певного ліцензування авторського права - докладніше про це на цій же сторінці).

Якщо ви використовуєте інше ім’я та адресу електронної пошти у своїх комітах/патчах, то маєте бути досить анонімним. використовуйте git log та git show, щоб підтвердити це перед тим, як ви надсилаєте зміни до загальнодоступного сховища Git.

Ліцензії (для учасників)

Обов’язково вільно ліцензуйте свою роботу, за вільною ліцензією. Libreboot більше не встановлює довільні обмеження на те, які ліцензії приймаються, і багато інших ліцензій вже існує. Ми перевіримо ваш внесок і розкажемо вам, якщо з ним виникли проблеми (наприклад, немає ліцензії).

Завжди декларуйте ліцензію на свою роботу! Недекларування ліцензії означає, що за замовчуванням застосовуються обмежувальні закони про авторське право, які зроблять вашу роботу захищеною власністю, підпадаючи під усі ті самі обмеження.

Ліцензія MIT є хорошою для початку, і вона є бажаною ліцензією для всіх нових робіт у Libreboot, але ми не вибагливі. Libreboot історично використовував ліцензування GNU, таке як GPL; багато з цього залишилося, і, ймовірно, залишиться. Це ваша робота; очевидно, якщо ви використовуєте існуючу роботу, може мати сенс використовувати ту саму ліцензію для вашого внеску, для сумісності ліцензії.

Ви можете знайти типові приклади ліцензій тут.

Якщо ви виходите на основі існуючого твору, важливо, щоб ваша ліцензія (на ваш внесок) була сумісна з ліцензуванням твору, з якого ваш був отриманий. Ліцензія MIT хороша, оскільки вона широко сумісна з багатьма іншими ліцензіями та надає багато свобод (наприклад, свободу субліцензування), яких немає в інших ліцензіях:

https://opensource.org/licenses/MIT

Надсилайте виправлення

Створіть обліковий запис на https://notabug.org/ і перейдіть (увійшовши в систему) до репозиторію, над яким ви хочете працювати. Натисніть Fork, і у вашому обліковому записі, ви матимете власне сховище libreboot. Клонуйте свій репозиторій, внесіть у нього будь-які зміни, а потім надішліть їх у свій репозиторій у своєму обліковому записі на NotABug. Ви також можете зробити це на новій гілці, якщо хочете.

У своєму обліковому записі Notabug, ви можете перейти до офіційного репозиторія libreboot і надіслати запит на отримання. Принцип роботи подібний до інших популярних веб-платформ Git, якими люди користуються сьогодні.

Ви можете відправити свої патчі туди. Крім того, ви можете увійти на IRC-канал libreboot і повідомити канал, які виправлення ви хочете бути переглянутими, якщо у вас є власне сховище Git з виправленнями.

Після того, як ви подасте Pull Request, розробники libreboot отримають сповіщення електронною поштою. Якщо ви не отримаєте достатньо швидкої відповіді від проекту, ви також можете повідомити проект через канал #libreboot на Libera Chat.

Інший спосіб подати виправлення - це напряму надіслати Лії Роу електронною поштою: leah@libreboot.org - це адреса електронної пошти проекту Лії.

Однак, для прозорості процесу перевірки коду, ми рекомендуємо на даний момент використовувати Notabug.

Markdown: https://libreboot.org/git.uk.md

Індекс сайта

Ця сторінка була створена з untitled static site generator.