Спільне Sandybridge/Ivybridge/Haswell


English | українська

попередній індекс

Для як використовувати зовнішній програматор дивіться керівництво прошивання 25xx NOR

Intel Flash Descriptor означує, що перші 5Мб з 12Мб завантажувальної флеш-пам’яті складається з регіонів Intel Flash Descriptor, GbE та Intel ME. Фінальні 7Мб тої 12Мб флеш-пам’яті є регіоном BIOS. Однак, ця 12Мб флеш-пам’ять є фізично розділеною на флеш-пам’ять 8Мб NOR та флеш-пам’ять 4Мб NOR flash; операційна система бачить продовжувані 12Mб флеш- пам’яті, з нижчою частиною, яка є вмістом флеш-пам’яті 8Мб NOR та вищим вмістом, що є флеш-пам’ять 4Мб NOR.

Не хвилюйтесь надто багато про те, до якого флеш-чіпа ваш програматор під’єднано. Flashrom вийде з ладу, якщо ви спробуєте прошити образ з неправильним розміром для чіпа, до якого ви під`єднані.

Образи libreboot, випущені або побудовані для плат haswell або ivybridge ідуть як образи 12/16Мб. Розмір образа в питанні посилається на загальний розмір обох чипів. В порядку для того, щоб прошити повний образ зовнішньо, ви маєте поділити образ на дві секції для вміщення в розмір двох чипів, які ви бажаєте прошити. Це керівництво покаже приклади для Thinkpad X230, але вся інформація буде застосована для інших плат.

Плати Ivybridge вимагають хоча би intel management engine в порядку для завантаження. Плати Haswell додатково вимагають блоб mrc. Ні один з цих блобів не є перерозповсюджуваним, тому образи для цих плат має бути побудовано з джерельного коду або виправлені з затребуваними блобами.

Якщо ви плануєте прошити rom випуску для вашої плати, тоді ви потребуєте лише виправити існуючий rom. Альтернативно, ви можете спробувати побудувати rom з джерельного коду для вашої плати.

Внутрішнє прошивання

Для ivybridge конкретно (тобто, thinkpad X230, T430) на Lenovo ThinkPad, можливо прошитись з мікропрограмного забезпечення постачальника до Libreboot, без використання кліпси, але деякий розбір досі потрібен. Це може бути вигідно, якщо ви хочете заощадити кошти за допомогою некупівлі обладнання для зовнішньої прошивки. Все, що вам потрібно, це металевий пінцет або щось подібне, за допомогою якого можна створити коротке замикання між двома провідниками.

Дивіться: внутрішнє прошивання ivybridge

Отримання бінарних блобів

Якщо ви побудували ваш rom з джерельного коду, тоді всі блоби загалом завантажено автоматично. Деякі плати, однак, не мають джерел для всіх блобів і вимагають ручного вилучення блобів. Якщо ви пробуєте побудувати rom з джерельного коду та lbmk виходить з ладу при розміщенні блобів, ви може вилучити їх з існуючої резервної копії rom. Щоб зробити це, почніть з отримання повної резервної копії rom для вашої машини.

Після того, як ви підключили програматор і зчитали обидва флеш-чіпи, вам доведеться об’єднати два образи в якості одного rom. Загалом, образ 4Мб є верхнім і образ 8Мб є нижнім. Для створення файлу rom, придатного для читання, просто виконайте конкатенацію обох файлів.

cat bottom.rom top.rom > full_backup.bin

Створивши резервну копію rom постачальника, ви можете використати lbmk для автоматичного вилучення потрібних блобів. Сценарій вилучення блобів приймає ім’я плати в якості першого аргумента та шлях до rom в якості другого аргумента. Наприклад, ось те, як би ви вилучили блоби з резервної копії rom x230.

./blobutil extract x230_12mb full_backup.bin

Майте на увазі, що команда зверху має бути виконана з кореня директорії lbmk. Дивіться інструкції побудови для більших подробиць.

Введення блобів в існуючий образ

Образи випусків не можуть включати конкртні блоби з юридичних причин. Тому ви не можете напряму прошити образ випуску на свою плату. Ви маєте виправити rom випуску необхідними блобами і потім прошити їх на свою плату.

Lbmk включає сценарій, який автоматично введе необхідні блоби в файл rom. Сценарій може визначити плату в автоматичному режимі, якщо ви не змінили ім’я, але ви можете також встановити ім’я плати самостійно з використанням флага -b.

В порядку для введення необхідних блобів в образ rom, виконайте сценарій з кореня lbmk та вкажіть на образ rom. Наприклад:

./blobutil inject -r x230_libreboot.rom -b x230_12mb

Опціонально, ви можете використовувати цей сценарій для модифікації mac-адреси rom з флагом -m. Наприклад:

./blobutil inject -r x230_libreboot.rom -b x230_12mb -m 00:f6:f0:40:71:fd

ПРИМІТКА: Машини Haswell ідуть з mrc.bin або без, залежно від конфігурації образа ROM. Ці конфігураційні файли ROM мають mrc.bin: t440pmrc_12mb та w541mrc_12mb. Ці конфігураційні файли ROM мають вільний MRC: t440p_12mb та w541_12mb - критичним є те, щоб вибрати правильний, коли використовуєте флаг -b в команді blobutil inject. Наприклад, якщо ви використали -b t440p_12mb на образі ROM, який насправді відповідає t440pmrc_12mb, тоді затребуваний файл mrc.bin не буде додано і той ROM не завантажиться після прошивання.

ПРИМІТКА: В архіві src Libreboot 20230319 або git tag, метод blobutil зламано на конфігураційних файлах Haswell, які вимагають mrc.bin, тому він не введе mrc.bin на правильному офсеті. Це було виправлено в ревізіях після випуску, і буде доступно в наступному випуску після цього. Прочитайте оголошення оновлення Libreboot 20230319 для більшої інформації.

ПРИМІТКА: редактор MAC використовує nvmutil, про який ви можете прочитати більше в документації nvmutil.

**УВАГА: Це поламано в архіві src Libreboot 20221214. Він виходить з ладу при спробі використання cbfstool, в зв’язку з проблемною перевіркою в сценарії. Це виправлено в нещодавніх випусках Libreboot або ревізіях. Виправлення наступне:

Відредагуйте рядок 137 в resources/scripts/blobs/inject. Рядок в 20221214 каже це:

make -C cd coreboot/default/util/cbfstool || Fail 'could not build ifdtool'

Модифікуйте його казати це:

make -C coreboot/default/util/cbfstool || Fail 'could not build cbfstool'

ТАКОЖ:

Коли створюєте MAC-адресу, той самий сценарій намагається побудувати nvmutil з /util/nvmutil, в Libreboot 20221214. Це було знайдено 10 січня 2023 року, засновуючий на звітах користувачів на IRC. Виправіть це подібним чином (вже виправлено, в останньому Libreboot з Git):

Рядок 30, він каже:

make -C /util/nvmutil || Fail 'failed to build nvmutil'

Змініть його казати:

make -C util/nvmutil || Fail 'failed to build nvmutil'

До того часу, поки це не буде відредаговано відповідним чином, сценарій введення вийде з не-нульовим статусом, та блоби не буде введено.

Це було виправлено, в наступних після Libreboot 20221214 випусках, але ви маєте застосувати виправлення самостійно, якщо використовуєте той випуск.

Розділення Rom

Ви можете використовувати dd для легкого розділення вашого rom на дві окремі порції для зовнішнього прошивання. Наприклад, таким чином ви би поділили rom 12Мб для встановлення:

dd if=libreboot.rom of=top.rom bs=1M skip=8
dd if=libreboot.rom of=bottom.rom bs=1M count=8

Ви би потім прошили чип 4Мб з top.rom та чип 8Мб з bottom.rom. Для більшого образа rom, та ж сама логіка була би застосована.

В dd skip означає, що ви бажаєте, щоб програма проігнорувала перші n блоків, де count означає, що ви хочете, щоб вона зупинила запис після n блоків.

Коли ваш образ rom поділено, ви можете перейти до прошивання.

Markdown: https://libreboot.org/docs/install/ivy_has_common.uk.md

Індекс сайта

Ця сторінка була створена з untitled static site generator.